Taş Duvar / İstinat Duvarı Yapımı - doğal taş ev ,doğal taş ev yapımı , doğal taş ev maliyeti,doğaltaş ev , taş ev yapımı
Taş Duvar / İstinat Duvarı Yapımı

Duvar taşları ile sahip olduğunuz iç mekânın farklı bir ambiyans kazanmasını öngörmektedir. Mermer , traverten ve diğer doğal taşlar ile iç mekânınızın farklı kılınmasını sağlayacak en ucuz duvar taşları sahip olduğu küçük ebadı ile tüm alanlarda kullanılmaktadır. Duvar taşları, kaliteli malzeme ve işçilik ile Kullanabileceğiniz mekanlar sınırlı değildir. Duvar taşları temizlik gerektirmediğinden rahatlıkla kullanabileceğinizi biliyor muydunuz? Ayrıca güneş ışığına ya da herhangi bir dış etkiye karşı oldukça dayanıklı yapıdadırlar. Bu da elbette yalnızca görünüm değil dayanıklılık ve uzun ömür açısından da size artı bir avantaj sağlar.
 

Ağırlık (Masif) İstinat Duvarları

Genellikle taş duvar olarak anılan masif kütle istinat duvarları kendi ağırlıkları ile zeminden gelen yanal itkiyi kontrol etme prensibi ile çalışan yapılardır. Bu tür dayanma yapıları genellikle taş, kaya ve betondan yapılır. Çekme kuvvetlerine karşı dayanımları düşük olması nedeniyle 3-4m' den fazla yüksekliklerde yapılması güvenlik açısından önerilmez. Genellikle harçlı ve harçsız olmak üzere büyük taşlardan ve kayalardan yapılmaktadır.

Taş, pere kaplamalar genellikle görünümleri nedeniyle istinat duvarlarına benzetilse de bu yapılar genellikle şev yüzeyini kaplamak, hidrolik yapılarda erozyonu engellemek, mimari uygulamalarda estetik ve doğal bir görünüm sağlamak için imal edilen kaplama uygulamalarıdır. Bu yapılar toprak yüklerini taşıma amaçlı olarak yapılmazlar.

 Copyright © 2017 Doğal Taş Ev. Tüm Hakları Saklıdır.

Yukarı Çık