+90 537 815 48 87
info@dogaltasev.com

  DAYANIKLI  

  DOĞAL TAŞ DUVAR 

Uzun Yıllar Dayanıklı Taş Duvarlar için ..

Duvar taşları ile sahip olduğunuz iç mekânın farklı bir ambiyans kazanmasını öngörmektedir. Mermer , traverten ve diğer doğal taşlar ile iç mekânınızın farklı kılınmasını sağlayacak en ucuz duvar taşları sahip olduğu küçük ebadı ile tüm alanlarda kullanılmaktadır. Duvar taşları, kaliteli malzeme ve işçilik ile Kullanabileceğiniz mekanlar sınırlı değildir. Duvar taşları temizlik gerektirmediğinden rahatlıkla kullanabileceğinizi biliyor muydunuz? Ayrıca güneş ışığına ya da herhangi bir dış etkiye karşı oldukça dayanıklı yapıdadırlar. Bu da elbette yalnızca görünüm değil dayanıklılık ve uzun ömür açısından da size artı bir avantaj sağlar.

Ağırlık (Masif) İstinat Duvarları

Genellikle taş duvar olarak anılan masif kütle istinat duvarları kendi ağırlıkları ile zeminden gelen yanal itkiyi kontrol etme prensibi ile çalışan yapılardır. Bu tür dayanma yapıları genellikle taş, kaya ve betondan yapılır. Çekme kuvvetlerine karşı dayanımları düşük olması nedeniyle 3-4m' den fazla yüksekliklerde yapılması güvenlik açısından önerilmez. Genellikle harçlı ve harçsız olmak üzere büyük taşlardan ve kayalardan yapılmaktadır.

Taş, pere kaplamalar genellikle görünümleri nedeniyle istinat duvarlarına benzetilse de bu yapılar genellikle şev yüzeyini kaplamak, hidrolik yapılarda erozyonu engellemek, mimari uygulamalarda estetik ve doğal bir görünüm sağlamak için imal edilen kaplama uygulamalarıdır. Bu yapılar toprak yüklerini taşıma amaçlı olarak yapılmazlar.

SİZE NASIL YARDIMCI OLABİLİRİZ ?

HER TÜRLÜ FİYAT , SORU ve TALEPLERİNİZİ  7 GÜN 24 SAAT BİZE YAZABİLİRSİNİZ 

BİZDEN HABERDAR OL

BİZİ TAKİP EDİN

Abdullah GÖKSU

+90 537 815 48 87

Cumhuriyet Mah.
Hamidiye Cad. No:75
Kepez / Çanakkale

info@dogaltasev.com