+90 537 815 48 87
info@dogaltasev.com

DOĞAL TAŞ İLE 

 MODERN DEKORLAR

İç mekanlarınızı farklı bir ambiyans ile şekillendirmek, doğal sağlıklı ferah iç mekanlar sağlamak için doğal taşlar ile iç mekan peyzaj ve dekor çalışmaları yapmaktayız. İç mekanın dekoruna uygun çözümler için bizi arayabilirsiniz. Tv ünitesi, Taş Barbekü ve daha bir çok iç mekan figurunu özel işçiliğimiz ile size yapalım...

Taş Evde İç Duvarlar Nasıl Olmalıdır?

Taş evde iç duvar yapımı tamamen kişinin tercihine ve yapının mimarı özelliğine göre değişir. İç duvarlar dolu harman tuğla ile de projelendirilebilir veya taş dekorla farklı uygulamalar da yapılabilir.

Taş Evde Şömine Nasıl Seçilmeli?

Şömine günümüz koşullarında artık apartman dairelerine dahi girmeye başlamıştır. Artık şömineler, tüm alternatif yakıt sistemleri ile çalışabilmektedir, hatta güneş enerjisini kullanarak bile şömine tasarlanabilir. Şömine yapımına en başta proje çizimi ile başlanmalıdır. Çok iyi tasarlanan bir şömine ve ısı odası ile binanın tamamını ısıtmak mümkündür.

Taş Evlerde Taştan Kaynaklanan İç ve Dış Kısımlarda Bakım Nasıl Olmalı?

Taş Evler de zamanla deformasyona uğradığı için ve taş aralarında kullanılan derzin zamanla ufalanıp dökülme riski olduğu için, taş ev yapımı bittikten sonra, tarihi eserlerin korumasında da kullanılan koruyucu malzemeler var, 

bu malzemeler, gerek küf, taşın lekelenmesi, deformasyonu engellediği dış hava koşullarından da etkilenmemektedir. Çok çok eskiden taş yapılarda derz aralarına Mimar Sinan Deve Kuşu yumurtası koyarmış, hatta bazı camilerde yaygın olarak deve kuşu yumurtası bulundurulmaktadır. Deve kuşu yumurtasının kokusu, örümcek, sivrisinek gibi haşerelerin pek sevmediği bir koku olduğundan deve kuşu yumurtası kullanılabilir.

Taş Evlerde Doğrama Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Ne yazık ki, dünyada ve ülkemizde PVC doğramalar neredeyse tüm evlere girmiştir. Gerek işçiliğini kolay olması ve fiyatlarının uygun olması insanlara cazip gelmektedir. Ancak tamamen doğal malzemeleri tercih eden birisi olarak ahşap doğramanın yerini hiç birisinin tutmayacağını düşünmekteyiz. Ahşap doğramalar PVC doğramalara göre en az 3-4 kat uzun ömürlüdür, sağlıklıdır, dayanıklıdır, ateşe karşı mukavemeti daha uzundur. Ahşap doğramaları onlarca, yüzlerce yıl kullanabilirsiniz. Aynı zamanda tarihsel ve görsel bir değeri de bulunmaktadır.

SİZE NASIL YARDIMCI OLABİLİRİZ ?

HER TÜRLÜ FİYAT , SORU ve TALEPLERİNİZİ  7 GÜN 24 SAAT BİZE YAZABİLİRSİNİZ 

BİZDEN HABERDAR OL

BİZİ TAKİP EDİN

Abdullah GÖKSU

+90 537 815 48 87

Cumhuriyet Mah.
Hamidiye Cad. No:75
Kepez / Çanakkale

info@dogaltasev.com